Pimaş Su Kaçağı – PVC

Pimaş Su Kaçağı, Pis Su Kaçaklarında hiç bir tedavi yöntemi yoktur. Banyonuzdaki PVC su kaçaklarının kırılıp tekrar yapılmaktan başka çözümü yoktur.

Pimaş nedir? Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularınıza verilen isimdir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan kağıtlar ve benzeri şeyler tuvalet banyo veya lavabonuzun borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiç birşey anlamazsınız. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir. Atık ve pis su borularında meydana gelebilecek çatlaklar ve boru ek yerlerine conta konulmaması sebebiyle buralardan oluşabilecek sızıntılar için öncelikle doğru bir tespit gereklidir. Bu kaçaklara genel olarak Pimaş su kaçağı demekteyiz.

pimaş su borusu
pimaş pislikten dolmuş pis su borusu

*Pimaş Boru ve Banyolarınızdaki Su Sızıntılarını kaçak sorunlarını nokta atışı tespit ediyor ve onarımını yapıyoruz. *Kalorifer tesisatı su eksiltmelerini, kaçak olan bölgeyi noktasal tespit ediyor ve hiç kırmadan onarıyoruz. *Yeraltı şebeke ve yangın tesisat kaçaklarını çok kolay bir şekilde tespit ediyoruz.

Kombi kaçakları varsa ilgili sayfamıza da bakabilirsiniz.

PVC – Pis Su Borularında Oluşan Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

  • Cihaz tesisata bağlanır,
  • Kamera ile atık pvc boruları – tesisatları görüntülenir,
  • Su kaçağının oluştuğu yer tespit edildikten sonra yapılacak işleme göre tamir yapılır.

Pimaş boru hasar tespiti yapmak eskiden tesisatçıların korkulu rüyasıydı. Su kaçağının oluştuğu bölgeyi bulabilmek için her yeri kırmak gerekirdi bunun yanında arızanın bölgesini tespit edebilmek için tonlarca su dökülür ve suyun aktığı bölge takip etmeye çalışılırdı. Günümüzde ise su kaçağı tespiti, kameralı sistemler sayesinde kolaylıkla bulunmaktadır. Kamera ile görüntülenen plastik borular, çatlak veya delinme oluşan bölge tespit edildikten sonra yeni tesisat çekilerek su sızıntıları önlenir.

Bursa’nın tüm ilçelerinde (Osmangazi – Yıldırım – Nilüfer – Gürsu – Kestel – Karacabey, Mudanya, Mustafakemalpaşa, İnegöl, İznik, Orhangazi) tıkalı tuvalet açma, gider açma, su kaçağı tespiti, lavabo açma, gider açma işlerini yaptık ve yapıyoruz. Akmersan bursa su kaçağı tespiti, Mutfak lavabo gideri açma işleriniz için tüm ilçelerde varız.

Bursa Akmersan Su Kaçağı olarak Türk Patent Enstitüsü’nden Marka Tescili mevcuttur.