Fayans Arası Su Kaçağı

fayans arası su kaçağı

Fayans arası su kaçağı genellikle ıslak zemin bulunan mekânlarda olur. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en güzel hareket bir fayansçı yardımıyla bu sızıntıyı yok etmeye çalışmaktır. Daha önceleri fayanslardan su sızıntısı olduğunda yapabileceğimiz şeyler derz aralarına tekrar derz doldurmak, en fazla kaçak olabilecek yerleri alçı veya derzle sıvamak olurdu. Ancak bunun da kesin sonuç vermediği görülürdü.

Bir zaman sonra yine aynı yerden su sızıntı olmaya başlardı. Bunun için de fayansları söküp tekrar yapma dışında bir çaresi bulunmazdı. 

Fayanslardan su sızıntısı olabilecek yerler şunlardır.

  1. Banyolar
  2. Tuvaletler
  3. Mutfaklar
  4. Balkonlar
  5. Havuzlar

Banyolar ve tuvaletler konum itibarıyla suyun en çok kullanıldığı yerlerdir. Günümüzde yapılan apartman dairelerinde eğer fayans olan yerlere bol su dökülürse su sızıntısının olmaması düşünülemez. Hemen alt komşudan aşağıya su sızıyor yakınması gelmesi muhtemeldir. Fayanslar ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın temizlik amacı veya başka bir amaçla da olsa eğer çok su dökülürse sızıntı yapmaması imkânsızdır. Ancak son kullanılan fayans yapıştırma malzemelerinde ve fayans yapılmadan zemine sürülen kimyasal madde ile bu sızıntı en asgari düzeye indirilebiliyor. Belki de ıslak zemine ne kadar su dökülürse dökülsün su sızıntısıyla karşılaşılmıyor. Bununla birlikte eğer fayans yapılırken bu kimyasal madde uygulanmadıysa, fayansların derz kısımlarına sürülebilecek bir kimyasal ile sızıntı sorununa çare bulunabiliyor.

Fayans arası su kaçağı nasıl bulunuyor ve gideriyoruz?

Diğer ıslak zeminlerde olsun, havuzlarda olsun eğer su sızıntısı sorunuyla karşılaşırsanız uzman ekiplerden yardım alarak su sızıntısı sorununuzu çözebilirsiniz. Gelen ekip önce su sızıntısının olup olmadığını tespit ettikten sonra eğer su sızıntısı varsa bu alanlardaki fayans aralarındaki derzlere kimyasal madde uygulayarak su sızıntısı sorununuzu çözmeye çalışıyor. Eğer su sızıntısı devam ederse aynı işlem tekrar uygulanabiliyor. Gelişen teknoloji ile artık su sızıntısı sorun olmaktan çıktı. Bu sorunu çözebilecek profesyonel ekibimiz size sıkıntı vermeden fayans arası su sızıntısının yerini tespit ederek sorununuza çare bulabileceklerdir. Fayansların aralarına kimyasal uygulamak daha sonra başka yerlerden su sızıntısı olabilme ihtimalini de en aza indiriyor.

Pis Su Kaçaklarında hiç bir tedavi yöntemi yoktur. Banyonuzdaki PVC kaçaklarının kırılıp tekrar yapılmaktan başka çözümü yoktur. Pis su pimaşlarınızın içine atılan kağıtlar ve benzeri şeyler tuvalet banyo veya lavabonuzun borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiç birşey anlamazsınız. Banyonuzda oluşacak sızıntı – rutubet vb. durumlarda son teknoloji cihazlarımızla gelerek kaçağın olduğu noktayı tespit edip, o noktada yapacağımız delme işlemiyle kaçak noktası bulunur ve tamir edilir.

Bursa’nın tüm ilçelerinde (Osmangazi – Yıldırım – Nilüfer – Gürsu – Kestel – Karacabey, Mudanya, Mustafakemalpaşa, İnegöl, İznik, Orhangazi) tıkalı tuvalet açma, gider açma, su kaçağı tespiti, fayans arası su kaçağı, lavabo açma, gider açma işlerini yaptık ve yapıyoruz. Akmersan bursa su kaçağı tespiti, Mutfak lavabo gideri açma işleriniz için tüm ilçelerde varız.

Bursa Akmersan Su Kaçağı olarak Türk Patent Enstitüsü’nden Marka Tescili mevcuttur.