Kombi Kaçağı ve Tespiti

Kombi su kaçağı tespiti

Kombileriniz su eksiltiyor yada kombi kaçağı probleminiz varsa bizi arayınız. Makinelerimizle Kombi kaçak tespitini yapıp ilaçla kombi tesisatınızdaki veya peteklerinizdeki sızıntıları yok ediyoruz. İlaçla kombi tesisatı sızıntılarını kolaylıkla gideriyoruz.

Kombi kaçağı tespiti
Kombi Kaçağı

Kış başında kombi su kaçırıyor diye üzülmeyin, bu sorunun sebebini ve çözümü bellidir. Havalar soğuduğunda kombiler kış konumuna ayarlanır. Yüksek ısıda çalışan sistemin kombiye sürekli su takviyesi yapıyorsanız bunlara dikkat edin. Tesisatçı ustaların kalorifer borularını döşerken yaptıkları en büyük hata ortam sıcaklığına göre kaynak makinesini ayarlamadan ek yerlerini yapıştırmalarıdır. Bu şekilde çekilen tesisatların %50’si su kaçırmaya müsait oluyor. Kombi devreye alınınca sıcak su boru içerisinden geçerken sağlam yapılmayan kaynakları açmaktadır. Tesisatın içerisinde bulunan 1,5 bar seviyelerindeki su sürekli eksilmeye başlar. Kombinin su basınç göstergesi her gün sıfıra kadar düşer. Herhangi bir yerden damlama yapmadığı için kaçağı bulmak oldukça zordur. Her tarafı kırdırmak yerine iki yöntem kullanılabilir.

Birincisi çok fazla su kaçağı olan kombi tesisatları için makine ile tespit edip tamiratını yaptırmak. Bunun gibi yerlere kimyasal ilaç basılması ilerde açılmalara sebep olur. İkinci yöntem kimyasal uygulama yöntemidir. Tesisatınız temizlendikten sonra kombinin içine ilaç basılarak su kaçağı yok edilir. Fakat her kombi su kaçağına ilaç uygulamak yanlıştır. Bunu anlamak çok zor değil eğer kombinin suyu 1 saatten kısa bir sürede boşalıyorsa buraya ilaç uygulamak yanlış olur. Bu tarz kaçak olan ısıtma tesisatlarına su kaçak tespiti yaptıktan sonra kırıp onarmak en sağlıklı çözüm olacaktır.

Türk mühendislerin geliştirdiği ilaçlarla kalorifer tesisatlarında ki kaçakları kapatırken kombi ve parçalarına hiçbir şekilde zarar vermektedir. MB Flex Tesisat kaçak kimyasalını soğuk su tesisat borularında, sıcak su tesisat borularında korkmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca galvaniz ve demir borularda kaçak kapatma ve yerden ısıtma tesisat boru kaçaklarını bu kimyasal ürün sayesinde eviniz kırılmadan tamir edebiliriz. Kombi tesisatı su kaçaklarını ortalama 48 saat içerisinde kapatır. Bizi Arayın evinizi kırıp dökmeden kombi tesisat kaçağı sorununuzu çözelim.

Vanalardaki Teknik Bağlantı Problemleri de Su Kaçağına Neden Olabilir!

Kombi Su Kaçağı
Kombi Vana Su Kaçağı

Kimi zaman kombi tesisat vanalarının ucuz ve kalitesiz malzemelerden yapılmış olması, bağlantı noktalarının iyi birleştirilememiş olması gibi durumlarda, kombi su sızıntısının nedenleri arasında yer almaktadır. Bunu anlamak için kombilerinizin altındaki vanaları kontrol edin. Bu vanaların tamamen plastik borulardan yapılmış olması, kombi vanalarından su damlaması probleminin en büyük nedenidir. Bu vanalarda pirinç malzeme kullanılması gerekmektedir. Bu vanaların değiştirilmesi mümkündür. Firmamız, bu kapsamda kombi tesisat malzemelerinin değişimini gerçekleştirebilmektedir. En kaliteli malzemeler kullanılarak kombi dış tesisatının yeniden yapılandırılması söz konusu olabilmektedir. Aynı şekilde petekler arasındaki bağlantıyı sağlayan borularda da böyle bir problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Bursa’nın tüm ilçelerinde tıkalı tuvalet açma, gider açma, su kaçağı tespiti, lavabo açma, gider açma işlerini yaptık ve yapıyoruz, akmersan bursa su kaçağı tespiti yapan firma olarak tüm ilçelerde varız.

Bursa Akmersan Su Kaçağı olarak Türk Patent Enstitüsü’nden Marka Tescili mevcuttur.